ترین های جهان

بزرگترین هتل دنیا در عربستان

هتل مجلل (ابراج کودای) در شهر مکه با ده هزار اتاق و امکاناتی بی نظیر

هتل های زیادی در لیست بزرگترین هتل های جهان قرار دارند و هر سال با ساخت هتلی بزرگتر از لیست خارج می شوند.

هتل «ابراج کودای» Abraj Kudai در شهر مکه هم اکنون در سرلیست بزرگترین هتل های جهان قرار دارد. این هتل اشرافی و لوکس با داشتن ۱۲ برج و در مجموع ده هزار اتاق در فاصله ۲ کیلومتری از ساختمان مسجدالحرام ساخته شده است. ۱۰ برج از امکانات اقامتی ۴ ستاره در سطح بین الملل برخوردار خواهند بود و ۲ برج دیگر برای مهمانان خاص با خدمات ۵ ستاره در سطح بین الملل طراحی شده اند.

در حدود ۳ میلیارد یورو (۱۸ هزار میلیارد تومان) صرف ساختن این بنا شده است که وزارت خزانه داری عربستان آنرا تامین کرده است.

ابراج کودای
هتل ابراج کودای عربستان، بزرگترین هتل دنیا

هتل ابراج کودای عربستان دارای ۱۲ برج است که هر کدام ۴۵ طبقه دارند. در برج مرکزی که بلندترین برج این هتل با ارتفاع بیش از ۲۳۰ متر است گنبدی وجود دارد که بزرگترین گنبد در جهان است و در زیر آن سالن رقص بزرگی تدارک دیده شده است. زیر بنای این هتل ۱۴۰۰۰۰۰ (یک میلیون و چهارصد هزار) مترمربع است.

۴ عدد از برج ها مجهز به باند مخصوص فرود هلیکوپتر هستند تا مهمانان خاص و شاهزاده ها بتوانند با هلیکوپتر بر روی آنها فرود آیند. ۵ طبقه از هر برج متلعق به شاهزاده های سرمست ثروت خاندان سعودی است و هیچ کس اجازه اقامت در آنها را ندارد. بقیه طبقات برای استفاده عموم آزاد است.

نمای بالایی هتل ابراج کودای عربستان
ساختمان هتل ابراج کودای عربستان

طراحی داخلی این هتل را یک شرکت انگلیسی برعهده دارد و اشرافیت خاندان سعودی را به رخ می کشد.
۷۰ رستوران بسیار مجلل در این هتل وجود دارد که از بهترین سرآشپزهای جهان در آنها استفاده می شود و اگر کسی بخواهد تمام آنها را امتحان کند شاید بیش از یک ماه زمان ببرد.

همچنین هتل ابراج کودای شامل استخر های لوکس، فروشگاه، مراکز تفریحی، ماساژ درمانی و… است.

هتل ابراج کودای عربستان
ورودی هتل ابراج کودای عربستان

یکی دیگر از بزرگترین هتل های دنیا و یکی از بلندترین برج های جهان نیز در کنار مکه مکرمه توسط دولت عربستان ساخته شده است که «ابراج البیت» نام دارد و بیش از ۶۰۰ متر ارتفاع و ۳۰۰۰ اتاق دارد و بزرگترین ساعت عقربه ای دنیا را در بلندترین برج آن می توان از فاصله ۳۰ کیلومتری به وضوح مشاهده کرد. مطالب بیشتر در مورد هتل ابراج البیت را در لینک زیر ببینید:

ساختمان ابراج البیت عربستان

همچنین عربستان در حال ساخت بلندترین برج دنیا معروف به (برج جده) با ارتفاعی در حدود ۱۰۰۰ متر است.

عربستان سعودی به دلیل داشتن بیشترین منابع غنی نفتی و همچنین درآمد حاصل از حجاج خانه خدا ثروت هنگفتی را جمع آوری کرده است. فقط درصد کمی از درآمد عربستان به جیب مردم عادی آن میرود و بیشترین سهم و درآمد به سیستم پادشاهی سرازیر می شود و نصیب شاهزادگان و درباریان می گردد. گفته می شود ثروت خاندان سعودی به بیش از یک تریلیون دلار می رسد.

هرچند سهم درآمد نفتی عربستان بسیار بیشتر از درآمد حاصل از حجاج است اما دولت عربستان در حال سرمایه گذاری روی طرح های غیر نفتی و افزایش ظرفیت پذیرایی از زائران مکه مکرمه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!
بسته