جهانگردیعجایب جهان

چاه یعقوب اسرار آمیزترین چاه جهان

تا کنون کسی زنده از اعماق این چاه بیرون نیامده است !

چاه یقوب یا چشمه یاکوب نام چاهی است در منطقه ویمبرلی در ایالت تگزاس آمریکا ، به این چاه لقب زیبای ترسناک را داده اند ! با ما باشید تا سفری به این چاه ترسناک و درعین حال زیبا داشته باشیم.

اگر برایتان سوال است که چرا نام این  چاه ، چاه یعقوب است باید بگوییم که نام این چاه از روی انجیل برداشته شده است. این چاه یکی از خطرناک ترین نقاط روی زمین است. چاه یعقوب دارای دهانه ۴ متری است و عمق آن بسیار زیاد است. در نگاه اول چیزی جز یک چاه ساده به چشمتان نمی آید ولی وقتی با دقت به آن خیره می شوید با حجم شگفت انگیزی از آب ، که نمی دانید در پس آن چه چیزی است روبه رو می شوید.

چاه یعقوب
چاه یعقوب

پرش در آن تاکنون جان افراد زیادی را گرفته است با این حال هنوز هم افراد ماجراجوی زیادی هستند که دوست دارند در داخل این چاه اسرار آمیز شنا کنند و اعماق آن را کشف کنند.
براساس گفته های کسانی که به اعماق این چاه رفته اند وسالم از آن بیرون آمده اند در پایین این چاه ۴ حفره به هم متصل قرار دارد که حفره چهارم از همه خطرناک تر است. دهانه حفره چهارم بسیار باریک است و کمتر کسی تا االان توانسته به آنجا برود و افرادی هم که رفته اند زنده بیرون نیامده اند.

در اعماق این چاه یک غار وجود دارد که به آن غار « ویرجن » می گویند. هیچ کس نتوانسته است به اعماق این چاه برود زیرا می گویند ضربه پا به شن های کف این نقطه ، کاملا دید فرد را کور می کند.
یکی از قربانیان آن فردی به نام « وود راسل » بوده است که یکی از ماهرترین شناگران دنیا در آب های آزاد بوده اما در جریان شنا در این چاه جان خود را ازدست داد.

چشمه یعقوب
چشمه یعقوب

متاسفانه چشمه یعقوب برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ خشک شد اما تلاش های زیادی برای احیای آن انجام شد که به نتیجه رسید و دوباره پر آبی را مانند قبل برای آن به ارمغان آورد.
مردم ویمبرلی برای این چاه ارزش زیادی قائلند و باور دارند که این چاه الهام بخش شناگران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینها را هم ببینید

بسته
error: Content is protected !!
بسته