جهانگردیعجایب جهان

خانه وارونه در جزیره پوکت تایلند

در این خانه قدم زدن روی سقف را تجربه کنید

تصویر کنید وارد خانه ای می شوید که جاذبه زمین در آن وجود ندارد. روی سقف خانه قدم می زنید و وسایل خانه راکه به زمین چسبیده اند نگاه می کنید و هر لحظه این احساس در شما به وجود می آید که ممکن است به پایین پرتاب شوید و یا وسایل از جایشان کنده شوند و با شما برخورد کنند.

یک زن و شوهر سوئیسی تایلندی این تصور را به واقعیت تبدیل کرده اند و در جزیره پوکت تایلند موزه بان تیلانکا (Baan Teelanka) یا خانه وارونه را در سال ۲۰۱۴ میلادی طراحی و اجرا کرده اند.

خانه وارانه در تایلند
خانه وارانه در تایلند

این خانه مانند تمام خانه ها دارای آشپزخانه ، دستشویی ، اتاق نشیمن و اتاق خواب است با این تفاوت که تمام وسایل با دقت و ظرافت به صورت وارونه طراحی شده است.

در بان تیلانکا هیچ چیز طبیعی نیست حتی محوطه بیرون از خانه که باغی پیچ در پیچ است و پیدا کردن راه خروج در آن کمی مشکل است.

خانه وارانه در تایلند
خانه وارانه در تایلند

مشاهده سه اتاق خواب (از جمله اتاق خواب کودکان)، اتاق نشیمن، آشپزخانه و حمام، با تمام مبلمان و دکوراسیون حلق آویز از کف ، حتی ماهی های وارونه در دو آکواریوم! پرواز از پله ها به طبقه سوم و بازدید از گاراژ و اتاق ابزار هر کدام هیجان خاصی برای بازدید کنندگانش به ارمغان می آورد اما بازدید از این موارد برعکس تمام خانه ها است یعنی شما ابتدا وارد اتاق زیر شیروانی می شوید سپس از پله ها بالا می روید و به اتاق خواب و اتاق نشیمن می رسید و در آخر در طبقه سوم از گاراژ و اتاق ابزار دیدن می کنید.

خانه وارانه در تایلند
خانه وارانه در تایلند

در کنار خانه وارونه کافی شاپ و چند فروشگاه وجود دارد تا بازدیدکنندگان بتوانند از این مجموعه لذت بیشتری ببرند.

خانه وارانه در تایلند
خانه وارانه در تایلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینها را هم ببینید

بسته
error: Content is protected !!
بسته