راهنمای سفر

وسایل ضروری سفر

وسایلی کوچک اما به درد بخور

هنگامی که قصد سفر می کنید با توجه به مقصد ، نوع و هدف سفر اولین چیزی که به ذهنتان خطور می کند این است که چه وسایلی همراه خود ببرید؟
اگر به یک سفر کاری می روید و یک ملاقات مهم با رئیس خود دارید حتما لباس رسمی همراه خود ببرید. لباس رسمی را می توانید در یک کاور قرار دهید تا چروک نشود و سپس آن را داخل چمدان بگذارید.

"<yoastmark

یک اتو مسافرتی هم همراه خود ببرید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید. از دیگر وسایلی که در سفر کاری باید همراه خود داشته باشید عطر ، واکس ، ریش تراش و لپ تاب است.
در سفرهای تفریحی بر عکس سفرهای کاری تا جایی که می توانید لباس های راحت و اسپرت همراه خود ببرید. ترجیحا” لباس هایی که نخی هستند و در صورت شستن زود خشک شوند.

در انتخاب کفش دقت کنید و حتما یک جفت دمپایی راحت همراه داشته باشید تا در طول سفر مجبور نباشید کتونی ها و جوراب هایتان را مدام در بیاورید.
حتما از آب و هوای مقصد مطلع شوید و اگر از آب و هوای مقصد اطلاع دقیقی ندارید بردن یک پلیور یا یک سویشرت هم خالی از لطف نیست.

وسایلی ضروری در سفر
وسایلی ضروری در سفر

همراه داشتن موبایل امروزه در سفر از هر وسیله ای ضروری تر است. حتما همراه موبایل وسایلی مانند پاور بانک ، کابل و شارژر ، هندزفری و یک باطری اضافه بردارید.
از قبل برنامه هایی که فکر می کنید در طول سفر به دردتان می خورد روی گوشی خود بریزید. برای مثال دیکشنری و یا اطلاعاتی در مورد مقصد . اگرچه بیشتر گوشی ها GPS دارند ولی در صورت امکان یک کتاب راهنما و نقشه مقصد را هم همراه خود داشته باشید تا اگر دسترسی به موبایل نداشتید بتوانید از آن استفاده کنید.

در سفر  همراه داشتن یک ملحفه بسیار کاربردی است و در هتل یا ویلا حتما به دردتان می خورد.
چند نایلون و کیسه فریزر خالی در چمدان بگذارید تا در طول سفر بتوانید به وسایلتان نظم دهید.

از دیگر وسایلی که باید همراه خود ببرید مدارک شما است : کارت ملی ، شناسنامه ، دفترچه بیمه ، بلیط وسایل سفر ، واچر هتل و در صورت نیاز پاسپورت . مدارک را داخل چمدان رها نکنید چون ممکن است در میان وسایلتان قرار گیرند و گم شوند. بنابراین همه را داخل یک کیف کوچک قرار دهید . بلیط و کارت ملی خود را در دسترس قرار دهید تا در فرودگاه و یا راه آهن معطل نشوید. استفاده از کیف کمری در این مورد به شما کمک میکند.

وسیله ضروری در سفر
وسیله ضروری در سفر

اگر با ماشین شخصی به سفر می روید حتما قبل از سفر خودرو خود رابه یک کلینیک خودرو ببرید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید . لاستیک زاپاس را چک کنید تا پر باد باشد . یک چادر مسافرتی حتما در صندوق ماشین بگذارید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید. جعبه ابزار را چک کنید تا مطمئن شوید وسایلی که می خواهید داخل آن باشد.

جعبه کمک های اولیه کوچکی درست کنید و در تمام سفرها همراه خود ببرید ، وسایلی مانند چسب زخم ، باند ، گاز، بتادین ، قرص ضد تهوع ، آسپرین ، پماد سوختگی و داروهایی که باید خودتان استفاده کنید در درون آن قرار دهید.

اگر به خانه دوستان و اقوام می روید حتما از قبل سوغاتی تهیه کنید. خوراکی هایی که دوست دارید بین راه بخورید را از قبل تهیه کنید . چرا که مغازه های بین راه قیمت بالاتری دارند و تاریخ مواد غذایی را حتما چک کنید.

"<yoastmark

لیست وسایل مهم و ضروری سفر:
سوزن و نخ
سنجاق قفلی
حوله کوچک
دستمال مرطوب
چاقو
آدامس
عینک آفتابی
صابون
مسواک ، خمیردندان و نخ دندان
نرم کننده لب
مرطوب کننده پوست
ناخن گیر
خوراکی های خشک و کنسرو
ساعت
قطب نما
موبایل و GPS
لباس گرم
آب
کبریت یا فندک
این وسایل کوچک بسیار پر استفاده هستند و اگر آنها را همراه خود نبرید در طول سفر از دست خود عصبانی می شوید و شاید مجبور شوید که آنها را مجددا” بخرید .

پیشنهاد بیا سفری : یک لیست از تمام وسایلی که میخواهید در طول سفر همراهتان باشد بنویسید و با گذاشتن هریک داخل چمدانتان آن را از لیست حذف کنید تا مطمئن باشید چیزی را از قلم نینداخته اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینها را هم ببینید

بسته
error: Content is protected !!
بسته