راهنمای سفر

آداب سفر با تور

در سفر با تور چه نکاتی را باید رعایت کنیم ؟

با شرکت در تورهای مسافرتی ما پذیرفته ایم که یک مدت زمانی را با تعداد افراد دیگر با روحیات اخلاقی خاص و سلایق و علایق متفاوت در محیطی کوچک و فشرده در تماس و اصطکاک باشیم که عدم رعایت موازین اخلاقی تور می تواند به بروز تنش های ناخواسته بین افراد بیانجامد ؛ پس سفر با تور مقررات خاص خودش را دارد که به برخی اخلاقیات خاص سفر با تور اشاره می کنیم:

_ تور یک آیین جمعی است. اصل اول در تور رعایت احترام عمومی است ؛ در تور انتخاب ها معمولا به رای اکثریت گذاشته می شود و اخلاق حکم می کند که تابع نظر اکثریت باشیم.

_ گاهی هدف برخی مسافران از شرکت در تور رسیدن به خلوت و مراقبه میباشد ، پس بهتر است به سکوت و تنهایی دیگران احترام بگذاریم. اگر چه جوانترها ترجیح میدهند با شلوغ بازی لذت بیشتری از سفر ببرند اما اولویت با افرادی است که خواهان سکوت و مراقبه هستند.

_ تورلیدری کار بسیار سختی است ، تعامل مثبت بین تورلیدر و مسافر عامل ایجاد یک تور مفرح و موفق است پس با تورلیدر مهربان باشیم و با شکیبایی خود به حل مشکلات ناخواسته درحین سفر کمک کنیم.

_ همیار هم باشیم ؛ با محبت کردن به همسفران لذت سفر دوچندان میشود.

_ حضور مسافر در سفر نباید باعث تخریب یا آلودگی محیط شود ! رعایت حریم پوشش گیاهی و اجتناب از آسیب به حیات جانوری و عدم رهاسازی حتی تکه ای زباله در طبیعت و منع ایجاد هرگونه تغییر در سیمای طبیعت از قوانین یک سفر پاک و پایدار است.

_ احترام به هنجارهای اخلاقی جامعه میزبان

_ حضور ما در یک محیط بومی نباید باعث ازهم گسیختگی اخلاقی آن جامعه و خالی شدن تقدس آیین آنها شود !

_ سفر ما نباید به خودباوری و اعتماد به نفس مردم بومی لطمه بزند.

_ با خرید سوغات به رونق اقتصادی محلی در مناطق بومی کمک کنیم.

_ حتی المقدور وسایل و خدمات مورد نیاز خود را در مقصد تهیه کنیم تا آنها نیز از سفر ما به آنجا ذینفع باشند .

_ بزرگوار باشیم و رفتار نادرست یک فرد بومی مثل کاسبی که گرانفروشی کرده یا گدای سمج و یا سارق.. را به کل آن منطقه تعمیم ندهیم و خوبی های آنجا را هم ببینیم.

سفر با تور
سفر با تور

2 thoughts on “آداب سفر با تور”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!
بسته