راهنمای سفر

توصیه های یک راننده با تجربه در سفر با خودروی شخصی

21 توصیه طلایی برای داشتن سفری بی خطر

۱- همیشه قبل از حرکت، خودرویتان را پُر از بنزین کنید ، به امید پمپ بنزین بعدی راه نیفتید در تعطیلات گاهی پمپ بنزین های بین راهی دچار مشکل می شوند

۲- هنوز سرویس بهداشتی مناسب در بسیاری از جاده ها کم است ، طبیعت و کنار جاده دستشویی اوپن ما نیست ، هرجا سرویس بهداشتی دیدید به صورت پیشگیرانه استفاده کنید.

۳– هرسال چندین نفر هنگام تعویض لاستیک پنجرشان در اثر برخورد خودروهای عبوری کُشته می شوند ، اگر خودرویتان دچار نقص فنی شد یا به هر دلیلی توقف کردید کاملا” از جاده خارج شوید.

۴- کسی که از ما در جاده سبقت می گیرد قاتل ما نیست او را تعقیب نکنیم و برای تلافی کردن سبقت نگیریم.

سفر با ماشین شخصی
سفر با ماشین شخصی

۵- سبقت غیرمجاز، لایی کشیدن و رفتارهایی از این دست نشان دهنده رانندگی خوب نیست ، در پایان تعطیلات به کسی بابت این کارها “فرمان طلایی” نمی دهند اما آمار کُشته ها را حتما” اعلام می کنند!

۶- در سفرهای طولانی با خودتان نقشه به روز شده داشته باشید، به اینترنت و گوگل اعتماد نکنید، درست در حساس ترین لحظه ها اینترنت جواب نمی دهد.

۷– “من پُشت فرمون امکان نداره خوابم ببره”! خیلی از کسانی که این جمله را گفته اند الان در سینه قبرستان خوابیده اند. اگر خوابتان می آید لطفا” رانندگی نکنید.

۸- هنگام رانندگی میزان تحصیلات ما، ادبیات گفتاری پاکیزه، قلم باشکوه، شخصیت اجتماعی، مقام و منصب و لباس های برندی که پوشیده ایم هیچکدام مشخص نیست، مردم ما را از روی نوع رانندگی مان قضاوت می کنند. درست رانندگی کنیم تا مردم ما را بیشعور ندانند.

سفر با ماشین شخصی
سفر با ماشین شخصی

۹– در سفر با دادن گوشی موبایل به بچه ها آنها را حذف نکنید، به آنها کاغذ و قلم بدهید و بخواهید چیزهایی که می بینند را یادداشت یا نقاشی کنند و شب در دفتری بنویسند یا برایتان بگویند.

۱۰- اگر معتاد موبایل هستند از آنها بخواهید به جای بازی کردن، از لحظه های سفر یا چیزهای جالبی که می بینند عکس و فیلم بگیرند.

۱۱– به هیچ وجه در جاده های محلی که نمی شناسید شبانه رانندگی نکنید ، در بسیاری از این جاده ها حتی موبایل آنتن نمی دهد.

۱۲- توصیه های پلیس راه را جدی بگیرید، آنها به شما حسودی نمی کنند ، تذکرهایشان ریشه در تجربیاتشان دارد.

۱۳- اگر فکر می کنید نسل کسانی که زباله های داخل ماشین را در مشما می ریزند، گره می زنند و با دقت به بیرون پرتاب می کنند منقرض شده، اشتباه می کنید.به طبیعت احترام بگذاریم ، کارگران شهرداری در جاده برای جمع کردن زباله های تولیدی، ما را دنبال نمی کنند.

سفر با ماشین شخصی
سفر با ماشین شخصی

۱۴- همیشه در صندوق عقب تان یک بطری آب معدنی داشته باشید. به کار خودتان یا دیگران می آید.

۱۵- وقتی با چند ماشین حرکت می کنید جاده را قرق نکنید ، لزومی ندارد حتما” سپر به سپر هم حرکت کنید. مراقبت از همدیگر نباید موجب ایجاد مشکل برای رانندگان دیگر شود.

۱۶- اگر خودرو جلویی شما در جاده آرام می راند با چراغ زدن متوالی یا نزدیک شدن بیش از حد به او استرس وارد نکنید. ممکن است نو راننده باشد یا خودرویش مشکل فنی داشته باشد.

۱۷- اگر نو راننده هستید یا خودرویتان مشکل فنی دارد، در لاین کُند رو برانید و برای دیگر راننده ها مشکل ایجاد نکنید.

۱۸- لطفا” راهنما بزنید. لطفا” راهنما بزنید. ما که پشت سر شما رانندگی می کنیم نمی توانیم فکر شما را بخوانیم. لطفا” راهنما بزنید.

سفر با ماشین شخصی
سفر با ماشین شخصی

۱۹– در نزدیکی روستاها به شدت مراقب عبور سگ و دام از عرض جاده باشید. در استان های گلستان، سیستان و بلوچستان و … مراقب عبور شبانه شترها باشید. هر ساله چندین نفر به همین سادگی کشته می شوند.

۲۰- همیشه در خودرویتان مقداری خوراکی همراه داشته باشید. در جاده های کویری تا دهها کیلومتر هیچ فروشگاهی وجود ندارد. امکان خراب شدن ماشین همیشه وجود دارد‌. حتی شما شاسی بلند عزیز

۲۱- پراید یا بنز هنگامی که پارک شده اند خطرناک نیستند ، درست از لحظه ای که ما سوییچ را می چرخانیم می توانند به یک وسیله برای کُشتن تبدیل شوند.
در جاده ها این ماشین ها نیستند که ما را می کُشند، سبک رانندگی ماست. لطفا” همدیگر را نکُشیم.

سفرتان بی خطر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینها را هم ببینید

بسته
error: Content is protected !!
بسته