عجایب جهانهتلگردی

اولین هتل فضایی

در سال 2022 به فضا پرتاب خواهد شد

شرکت آمریکایی Orion Span مستقر در کالیفرنیا دست به ابتکار جدیدی زده است. این شرکت نخستین هتل فضایی خود را به نام Aurora  space station در سال ۲۰۲۲ به فضا پرتاب خواد کرد.

مسافران این هتل می توانند دست کم ۱۲ روز در این هتل در حال چرخش در مدار اقامت کنند. این تجربه به میهمانان اجازه می دهد که جاذبه صفر را آزمایش و مناظر خیره کننده ای از زمین را مشاهده کنند. این هتل هر ۹۰ دقیقه به دور زمین می چرخد و منظره ۱۶ طلوع و غروب خورشید را در طول ۲۴ ساعت یا یک روز ، در اختیار مهمانان قرار می دهند.

مسافران این هتل برای ۱۲ روز مبلغ ۹٫۵ میلیون دلار (۶٫۷ میلیون یورو) پرداخت می کنند. این هتل در هر نوبت گنجایش پذیرش ۶ نفر را دارد که ۴ نفر از آن مسافران هتل هستند و ۳ نفر هم خدمه هتل میباشند.

هتل فضایی
هتل فضایی

شرکت اوریون اسپن توسط شخصی به نام فرانک بانگر ( Frank Bunger ) تاسیس شد و با این شعار شروع به کار کرد : ” ساخت و نگهداری جوامع انسانی در فضا ، قابل دسترسی برای همه “

بانگر درباره این پروژه گفت : ما ایستگاه را برای مقاصد کلیدی طراحی کردیم. پس از راه اندازی ایستگاه آرورا در کمترین زمان به بهره برداری می رسد ، مسافران را سریع تر و با قیمت پایین تر از آنچه که قبلا دیده شده ، به فضا می برد و تجربه ای فراموش نشدنی را برایشان به ارمغان خواهد آورد. وقتی آنها از این سفر باز می گردند نیز با آنها مانند قهرمانان رفتار خواهیم کرد و خوشامد گویی جانانه ای برایشان ترتیب خواهیم داد.

بانگر درباره خدمات این هتل فضایی توضیح داد :

آرورا مانند سایر هتل ها خدمات خانه داری و مهمان داری خوبی را عرضه می کند. ایستگاه آرورا فوق العاده و همه کاره است و خدمات فراتر از خدمات یک هتل را دارد. طراحی ما به گونه ای است که به راحتی می توانیم ظرفیت اضافه کنیم. این ما را قادر می سازد تا به راحتی با تقاضای بازار روبه رو شویم و هیچ وقت مشکل کمبود جا نداشته باشیم. همانطور که ایستگاه آرورا با تقاضای بازار رشد می کند ، می توانیم ظرفیت خود را در ایستگاه و ایستگاههای فضایی آینده به فروش برسانیم و حتی آنها را برای قرارداد ها و یا زندگی اجاره دهیم.

هتل فضایی
هتل فضایی

آرورا با الهام از ایستگاه فضایی بین المللی ساخته شده است اما ابعادی کوچکتری دارد. این هتل به اندازه کابین یک جت بزرگ است که طول آن به ۱۳.۳ متر و پهنای آن به ۴.۳ متر می رسد و حدود ۱۶۰ متر مکعب حجم دارد. این هتل به عنوان یک اقامت لوکس طراحی شده است و اینترنت بی سیم با سرعت بالا نیز دارد تا برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده، به مشکلی بر نخورید.

بانگر وعده داده که این هتل در سال ۲۰۲۱ آماده خواهد شد و در سال ۲۰۲۲ پذیرای مهمانان است به منظور اطمینان از ایمنی مهمانان، آنها پیش از رفتن به فضا تحت یک رژیم آموزشی سه ماهه در تگزاس قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!
بسته