ایرانگردی

دهکده آرامش سلیمان تنگه

دهکده آرامش منطقه سلیمان تنگه در 40 کیلومتری جنوب ساری

دهکده آرامش سلیمان تنگه

دهکده سلیمان تنگه یا “دهکده آرامش” جاذبه ای بی نظیر در طبیعت زیبای شمال ،‌ از مناطق کمتر شناخته شده ایران است.

منطقه سلیمان تنگه و سد شهید رجایی در ۴۰ کیلومتری جنوب ساری قرار دارد. از ساری به سوی جاده دودانگه حرکت کنید. بعد از پیمودن ۴۰ کیلومتر به منطقه سلیمان تنگه و سد شهید رجایی می رسید.

سلیمان تنگه
سلیمان تنگه

در تمام طول مسیر رودخانه تجن و شالیزارها در کنار شما هستند. همچنین روستاهای زیادی در اطراف جاده مشاهده می شوند که باعث شده تا تقریبا در تمام طول مسیر امکاناتی برای مسافران فراهم آید. مغازه ها و دکه های فروش مواد غذایی و اقلام مصرفی در کنار جاده وجود دارند.

دهکده آرامش درست در پایین سد شهید رجایی (سد سلیمان تنگه) واقع شده است. به دلیل تردد زیاد گردشگران به این منطقه ، امکانات رفاهی و تفریحی فراوانی تدارک دیده شده است. حتی محل هایی برای استراحت و اقامت برای شب فراهم است. هوای دهکده آرامش بسیار خنک و مطلوب است.

دهکده آرامش سلیمان تنگه
دهکده آرامش سلیمان تنگه

ویلاهای چند خوابه، اردویی، سالن‌های اجتماعات سر پوشیده و روباز، رستوران‌ ، زمین ورزش و پارک بازی، جنگل نوردی، آلاچیق از دیگر امکاناتی است که توسط مجتمع فرهنگی تفریحی بسیج وزارت نیرو، برای استفاده گردشگران تدارک دیده شده ‌است.

دهکده آرامش سلیمان تنگه
دهکده آرامش سلیمان تنگه

بازدید از سد شهید رجایی و قدم زدن بر روی تاج سد نیز بسیار جالب و هیجان انگیز است. این سد که به سد سلیمان تنگه هم معروف است در سال ۱۳۷۵ به بهره برداری رسید و در سال ۱۳۷۹ برای بازدید عمومی آماده شد. ارتفاع سد ۱۳۸ متر و طول تاج آن ۴۲۷ متر می باشد که دریاچه ای با حجم حدود ۱۶۰ میلیون متر مکعب در پشت آن ایجاد شده است.

سد شهید رجایی
سد شهید رجایی

دریاچه سد شهید رجایی بسیار زیبا و دارای امکانات تفریحی مثل قایق سواری و ماهیگیری است. ماهیان لذیذی همچون زرد پر، کپور ، فیتوفاگ، کولی، ماهی سفید رود خانه ای و قزل آلای رنگین کمان را در خود جای داده است. ماهی گیری با قلاب آن هم در منطقی ای آرام و جنگلی تجربه خاطره انگیزی است.

دهکده آرامش
دهکده آرامش

1 thought on “دهکده آرامش سلیمان تنگه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!
بسته