هتلگردی

معرفی گروه هتل های پارس

گروه هتل های پارس متعلق به «بنیاد تعاون ناجا» می باشد

گروه هتل های پارس
گروه هتل های پارس

گروه هتل های پارس

گروه هتل های پارس متعلق به «شرکت سرمایه گذاری هتل های پارس» می باشد. مالکیت این گروه هتلداری ابتدا متعلق به «شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی» بود ولی در سال ۱۳۸۹ «هلدینگ توسعه ترابر ایرانیان» که یکی از زیرمجموعه های «بنیاد تعاون نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران» (ناجا) است ، آنرا خریداری کرده و به مجموعه اضافه نمود.

«بنیاد تعاون ناجا» با هدف تأمین نیازمندی های معیشتی کارکنان نیروی انتظامی در سال ۱۳۷۲ تأسیس گردید.

این بنیاد در اوایل شکل گیری خود در زمان فرماندهی سردار لطفیان و سردار قالیباف، بیشتر در راستای اهداف مشخص و تعریف شده خود یعنی «بهبود و ارتقای سطح معیشت و تسهیلات رفاهی کارکنان نیروی انتظامی» گام بر می‌داشت، ولی بعدها با کمک دولت دکتر محمود احمدی نژاد و واگذاری بسیاری از طرح های عمرانی و ساختمانی قدرت گرفت و به یکی از بزرگ‌ترین هلدینگ های اقتصادی کشور تبدیل گردید.

«شرکت گروه هتل های پارس» در سال ۱۳۸۰ تاسیس شد. در سال ۱۳۸۸ دو هتل “کاروانسرای آبادان” و “هتل شایان شار کیش” به این مجموعه اضافه شدند. در سال ۱۳۸۹ گروه هتل های پارس به تملک «هلدینگ توسعه ترابر ایرانیان» در آمد.

هلدینگ توسعه ترابر ایرانیان به عنوان یک هلدینگ حمل و نقلی در اردیبهشت سال ۱۳۸۹ تاسیس شد. این هلدینگ شامل ۱۰ شرکت زیر مجموعه است.

حوزه های سرمایه گذاری «هلدینگ توسعه ترابر ایرانیان» و فعالیت شرکت های تابعه آن شامل حمل و نقلی و کسب و کارهای وابسته مانند حمل و نقل هوایی، دریایی، ریلی و بار و مسافر جاده ای، همچنین خدمات هلیکوپتری، هتلداری و گردشگری می باشد.

مدیر عامل این هلدیگ در سال ۱۳۹۰ میزان اشتغال مستقیم در این هلدینگ را حدود ۱۳۰۰ نفر عنوان کرد.

گروه هتل های پارس شامل ۶ هتل ۴ و ۵ ستاره در شهرهای مشهد، تبریز، کرمان، کیش، اهواز و آبادان می باشد. از میان پنج هتل پنج ستاره این گروه، تنها هتل پارس اهواز قبل از انقلاب اسلامی ساخته شده است.

گروه هتل های پارس شامل هتل های زیر می باشند:

هتل ۵ ستاره پارس مشهد

هتل ۵ ستاره پارس مشهد
هتل ۵ ستاره پارس مشهد

پروژه ساخت هتل پارس مشهد در سال ۱۳۷۴ آغاز شد و در سال ۱۳۸۲ به بهره برداری رسید. این هتل در ۶ طبقه با دارا بودن ۲۲۹ اتاق ظرفیت پذیرش ۴۶۶ نفر را داراست. لابی هتل پارس در سال ۱۳۹۰ بازسازی شد و به یکی از زیباترین لابی های هتل های ایران تبدیل شده است.

هتل ۵ ستاره پارس ائل گلی تبریز

هتل ۵ ستاره پارس ائل گلی تبریز
هتل ۵ ستاره پارس ائل گلی تبریز

پروژه ساخت هتل پارس ائل گلی تبریز در سال ۱۳۷۴ شروع شد و در سال ۱۳۸۰ به اتمام رسید. برج اصلی هتل دارای ۱۷ طبقه و یک رستوران گردان می باشد. هتل پارس تبریز دارای ۱۷۹ اتاق و ظرفیت ۳۶۰ نفر را دارا می باشد.

هتل ۵ ستاره پارس کرمان

هتل ۵ ستاره پارس کرمان
هتل ۵ ستاره پارس کرمان

هتل پارس کرمان در سال ۱۳۸۱ افتتاح شد و دارای ۸ طبقه ۱۹۷ اتاق و ظرفیت ۳۴۵ نفر را داراست.

هتل ۵ ستاره پارس شایان کیش

هتل ۵ ستاره پارس شایان کیش
هتل ۵ ستاره پارس شایان کیش

این هتل که به «هتل شایان کیش» معروف است، یکی از بزرگترین هتل های کیش می باشد که در سال ۱۳۵۴ تاسیس شد و در سال ۱۳۸۸ به گروه هتل های پارس پیوست.

هتل شایان کیش در زمینی به مساحت ۵۵۰۰۰ متر مربع احداث شد. دارای ۴ طبقه ، ۱۹۴ انواع اتاق های رو به دریا و رو به جزیره، دوبلکس، سوئیت های ساحلی و ویلاهای ساحلی و ظرفیت ۵۵۰ نفر را داراست.

هتل ۵ ستاره پارس اهواز

هتل ۵ ستاره پارس اهواز
هتل ۵ ستاره پارس اهواز

هتل پارس اهواز در سال ۱۳۴۷ تاسیس و در سال ۱۳۵۲ بهره برداری شد. هتل پارس اهواز چندین بار بازساری و نوسازی شده است و آخرین بار در سال ۱۳۹۳ مورد باز سازی قرار گرفت. این هتل دارای ۵ طبقه ۱۳۴ اتاق و گنجایش ۲۲۰ نفر را داراست.

هتل ۴ ستاره پارس کاروانسرای آبادان

هتل ۴ ستاره پارس کاروانسرای آبادان
هتل ۴ ستاره پارس کاروانسرای آبادان

هتل پارس آبادان در سال ۱۳۵۰ مورد بهره برداری قرار گرفت. در طول زمان جنگ تحمیلی این هتل در اختیار رزمندگان قرار گرفت.

آثار به جا مانده از جنگ به صورت ماکت در هتل موجود است. بعد از جنگ کار بازسازی هتل توسط دادستانی انقلاب شروع شد.

از ابتدای سال ۱۳۷۴ هتل کاروانسرای آبادان تحت سرپرستی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فعالیت خود را آغاز نمود و در سال ۱۳۸۷ به گروه هتل های پارس پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینها را هم ببینید

بسته
error: Content is protected !!
بسته