ایرانگردیگردشگری سلامت

افسانه هایی در مورد کوه پردیس

شایعه یا واقعیت !

کوه باستانی پردیس در حومه شهرستان جم از توابع عسلویه استان بوشهر ، در نیمه های راه بندر کنگان به فیروزآباد شیراز قرار دارد.

در رابطه با کوه پردیس شایع های زیادی نقل شده است که هیچ کدام از آنها از نظر علمی ثابت نشده است با هم چند نمونه از این شایعات را مرور می کنیم

۱- گفته می شود قله این کوه نزدیک ترین نقطه زمین به خورشید است زیرا بالاترین ارتفاع در نزدیکی خط استوا را داراست.

۲ – مغناطیس فوق العاده ای دارد. برای مثال اگر در فاصله ۵۰۰ تا ۱۰۰ متری کوه یعنی تقریبا” نقطه مشخص آسفالت با ماشین توقف کنید و ترمز دستی را بخوابانید، ماشین به جای سرپایینی به نرمی به سمت کوه کشیده می شود که البته همین مغناطیس برای رانندگان ناآشنا بسیار دردسر ساز بوده و تاکنون تعداد زیادی از خودروها بی اختیار با کوه تصادف کرده اند.

کوه باستانی پردیس
کوه باستانی پردیس

۳ پوشش گیاهی این منطقه نوعی خاربیابانی گرمسیری است که خواص دارویی فراوان دارد و عسل حاصله از منطقه تماما” پیش خرید چند کارخانه داروسازی بزرگ جهان است. یکی از ترکیبات اصلی مسکن ( Advil ) که یکی از قرص های شناخته شده برای ناراحتی های اعصاب و دردهای دیگری است از همین عسل تهیه می شود.

۴ – این منطقه خرمایی ویژه نیز تولید می کند که به نام خرمای خصه معروف است و کاملا” در شیره خود غرق می شود. یعنی یک کاسه آن طی مدت ۳ ساعت پر از شیره می شود ، اندازه این خرما اندازه آلبالو است و به جهت همان خواص دارویی تماما” برای ساخت قندهای رژیمی برای بیماران دیابتی صادر می شود.

۵ – از دیگر خواص خارق العاده این کوه کمک به درمان مبتلایان به ایدز است. به خاطر نزدیکی این کوه به خورشید امکان رشد و نمو ویروس های بیماری زا از جمله ویروس HIV صفر است.

۶ پزشکان بریتانیایی در موسسه Imperial medical college در شهر لندن اخیرا” در مقاله ای ، در روزنامه تایمز ضمن بر شمردن این خاصیت از سازمان ملل درخواست کرده تا نام این کوه را به ANTI – HIV mountain تغییر دهند.

۷ دکتر Tim Hopkins رئیس موسسه فوق دارنده مدرک فوق تخصص در رشته ایمونولوژی و ویروس شناسی درخواست ایجاد شهرک های درمانی برای مبتلایان به ایدز در این منطقه داشته است. وی متعقد است با اسکان مبتلایان به ایدز در این منطقه پس از مدت ۱۸ ماه هیچ نشانه ای از این بیماری در این مبتلایان دیده نمی شود.

۸ از دیگر خواص درمانی این کوه که زبانزد همه متخصصین است کوه درمانی و یا Mountain trapi است. خواص مغناطیسی این کوه باعث تخریب سلول های سرطانی شده و به همین دلیل متخصصین بسیاری بیماران سرطانی را به کوهنوردی در این کوه توصیه می کنند.

کوه باستانی پردیس
کوه باستانی پردیس

اسامی نام برده شده  به عنوان دکتر در این مطلب هیچ گونه وجود خارجی ندارند. در این کوه مغناطیسی وجود ندارد بلکه خطای دید باعث می شود که حس کنید به طرف کوه کشیده می شوید. از نظر درمانی  نیز هنوز هیچ ادعایی  که صحت علمی داشته باشد ثابت نشده است.

اما دیدن از کوه پردیس را به همگی توصیه می کنیم زیرا ظاهری زیبا و پوشش گیاهی جالبی دارد و با بازدید از این کوه می توانید کمکی هم به افراد بومی این مناطق با خرید خرما و  عسل و خوراکی های دیگر بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینها را هم ببینید

بسته
error: Content is protected !!
بسته