متفرقه

کمپر موتور‌هوم

کمپرموتور هوم، هتل هایی متحرک

کمپر موتورهوم ها ماشین های خانه بدوشی هستند که سفری راحت را برای شما فراهم می کنند. این خودرو در واقع یک ون یا اتوبوس است که با تغییر در شاسی تبدیل به خودرویی بزرگ با مساحت زیاد می‌شود.

کمپر موتور هوم حس در خانه بودن در سفر را برای افراد ایجاد می‌کند و از طرفی این امکان را به افراد می‌دهد که در مکان‌هایی که هیچ هتلی وجود ندارد بمانند.

کمپر موتور هوم ها بیشتر در آمریکای شمالی طرفدار دارند. برخی از شرکت‌ها به جای استفاده از ون یا اتوبوس، خودرویی با ظاهر نو و براساس نیاز خود طراحی می‌کنند.

در بعضی مناطق و کشورها، کمپرها تنها در مناطق مجاز و محدودی قابل استفاده هستند. با این حال رنج وسیعی از انواع کمپرها موجود است. از مدل هایی که تنها اندکی از یک چادر بزرگتر هستند تا مدل هایی که دارای چندین اتاق با تمام امکانات و وسایل می‌باشند.

کمپرموتورها به کاروان های مسافرتی نیز شهرت دارند.

کمپر موتورهوم
کمپر موتورهوم

امکانات کمپر ها (کاروان ها)

یک کمپر در رنج متوسط معمولاً شامل آشپزخانه‌ای کوچک به همراه یخچال های گازی یا برقی، اجاق های گازی یا برقی، ماکروویو، صندلی های تخت خواب شو، دستگاه پخش موسیقی، دوش آب، تلویزیون، سرویس بهداشتی و گرم کن می باشد.

انواع کوچک‌تر دارای توالت متحرک و دوش حمام خارج از ماشین می باشند.

بعضی از کاروان های مسافرتی علی الخصوص انواعی که در آمریکای شمالی مورد استفاده قرار می گیرند دارای امکانات دیگری مانند سیستم تهویه هوا، سایبان، ماشین لباسشویی، باربیکیو، امکان جدا کردن آب مصرفی و آب شست‌و‌شو می باشند.

کمپر موتورهوم
کمپر موتورهوم

تفاوت کمپر ‌موتورهوم و کمپر ون

کمپر ون نوعی کمپر و یا کاروان کوچک است که بر روی خودروی ون قرار دارد. گاهی از واژه‌ی موتور هوم به جای کمپر ون استفاده می‌شود که این اشتباه است زیرا موتور هوم می‌تواند خودروی بزرگی باشد که برای راحتی بیشتر با امکانات و وسایل بیشتر طراحی شده، در حالی که در کمپر ون تمرکز بیشتر روی نقل و انتقال است.

از کمپر ون برای تهیه مکانی برای استراحت و غذا خوردن و……استفاده می‌شود که به مراتب بسیار راحت تر از فضای داخل چادر می‌باشد و از طرفی فضایی که ایجاد می‌کند محافظت شده می باشد.

کمپر ون
کمپر ون

گران ترین کمپر موتورهوم لوکس دنیا

گرانترین کمپر موتورهوم در جهان اتوبوسی به طول ۱۲ متر (۴۰ فوت) روی ۴ چرخ است که خانه ای لوکس و مجلل را به مسافران ارائه می‌دهد.

این خودروی کاروان مجهز به آشپزخانه، یخچال و فریزر، ‌ماشین ظرف شویی، مایکرو ویو، سینمای خانگی، حمام و سرویس بهداشتی است.

از مهمترین ویژگی های این کمپر، گاراژی مخفی بین چرخ های جلو و عقب است که معمولاً برای حمل خودروهای سواری کوپه استفاده می شوند.

از دیگر ویژگی هایی که به ارزش این خانه سفری می افزاید می‌توان به صندلی های چرم بی‌نهایت راحت برای راننده و مسافران، صندلی های تخت خوابی، کابینت‌های چوبی و کفپوش و دیوار پوش سنگی آشپزخانه و سرویس بهداشتی اشاره کرد.

جزییات بیشتر این موتورهوم را می توانید در ویدئوی انتهای متن تماشا کنید.

کمپر موتورهوم
کمپر موتورهوم

فروش کاروان های مسافرتی و کمپر در ایران

از سال ۹۲ پیش فروش اولین کاروان های مسافرتی در ایران آغاز شد. یک شرکت خودرو ساز این خودرو را با امکانات فروش تسهیلاتی از طریق نمایندگی‌های خود عرضه کرد. تزیینات و تریم داخلی این کاروان‌های مسافرتی با ایده ی خریدار صورت می‌گیرد.

1 thought on “کمپر موتور‌هوم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!
بسته