جهانگردی

لنگکاوی یکی از زیباترین جزیره های مالزی

لنگکاوی با شهرت جهانی و سواحلی که خورشید بر آن بوسه میزند

لنگکاوی

لنگکاوی یا لنکاوی بزرگترین جزیره در سواحل ایالت کداه در دورترین نقطه شمال غرب شبه جزیره مالزی قرار گرفته است. جزیره لنگکاوی شامل ۹۹ جزیره جواهر مانند می باشد.

لنگکاوی بهترین مقصد چند منظوره برای تعطیلات با تسهیلاتی در سطح بین الملی ، فرودگاه مدرن بین المللی ، راه های عالی ، تفرجگاه های معروف ساحلی ، هتل های لوکس که برنده جایزه شده اند و مناسب با هر بودجه ای می باشند ، زمین های گلف درجه ۱  میزبانی فعالیت های تفریحی می باشد.

بازدیدکنندگانی که از طریق دریا به این جزیره می آیند در اسکله اصلی شهر کداه پیاده می شوند. این شهر در جنوب شرقی جزیره محل هتل ها و فروشگاه ها می باشد. مجسمه بزرگ و برجسته عقاب در میدان عقاب در معرض دید کسانی که از دور دست به لنگکاوی می آیند قرار می گیرد. بر اساس داستان های محلی ، لنگکاوی از نام عقاب یا حلانگ گرفته شده است.

مجسمه عقاب نماد لنکگاوی
مجسمه عقاب نماد لنکگاوی

سواحل رمانتیک لنگکاوی برای پر کردن تعطیلات عالی ، مناسب است. ساحل تانجونگ رحو در ۲۲ کیلومتری شمال کواه در در محاصره نوعی درخت کاج است که ساحل نام خود را از آن گرفته است. بهترین مکان برای پیک نیک ، ساحلی با گستردگی ماسه ای و ساحلی طبیعی و دست نخورده می باشد که آرامش را ارزانی می کند و بهترین مکان برای پیک و نیک می باشد.

غروب خورشید در هوای گرگ و میش در درخشش نورهای نارنجی و قرمز منظره ای بی نظیر ایجاد می کند.

غروب خورشید در لنگکاوی
غروب خورشید در لنگکاوی

در خط ساحل غربی لنگکاوی ، سواحل داتایمی ، کوک ، خلیج بوائر و تنگاه قرار گرفته است. از یک دست بازی گلف در زمین ۱۸ سوراخی داتایمی و دیدین صحنه های زیبا ، مانند پرده پشت صحنه تئاتر لذت ببرید. در حالیکه که برخی از گردشگران از اسب سواری در خلیج بوائو لذت می برند دیگر گردشگران در خلیج تنگاه می توانند کشتی کرایه کرده و به جزیره بروند. ساحل کوک جایی است که پارک بندرگاه تلنگاه ، تفرجگاه ساحلی با امکانات وسیع می باشد.

ساحل کنانگ در ۳ کیلومتری فرودگاه بین المللی لنگکاوی قرار گرفته که پیشرفته ترین منطقه ساحلی می باشد و تعدادی از هتل های لوکس و ده ها کلبه ییلاقی و رستوران ها در این جزیره موجود می باشند.

رستوران ساحلی در لنگکاوی
رستوران ساحلی در لنگکاوی

ورزش های متنوع آبی در این ساحل برای همه ایجاد لذت و سرگرمی می کند. امکانات اقامتی درجه ۱ در هتل های مدرن و یا کلبه های ییلاقی مناسب با بودجه شما در اطراف جزیره وجود دارند. رستوران و دکه فروشی ، غذاهای متنوع و بین المللی را همراه موسیقی زنده ارائه می کنند که باعث محیطی انرژی زا می شود.

برای غواصی و شیرجه به پارک ساحلی جزیره پایار در ۱۹ مایل دریایی در جنوب لنگکاوی بروید. جزیره سگانتانک ، جزیره کاکا و جزیره لمبو از دیگر جزایر هستند. ، برای کسانی که ترس از دریا دارند قایق های هست که کف آن از جنس شیشه می باشد. که با گشودن کف قایق دنیای زیر آب را می توان دید.

قایق های تندرو یا کلک های شاتل ( که در یک مسیر دائم در رفت و آمد هستند. ) گردشگران را از لنگکاوی به پارک تفریحی ساحلی یک ساعته می برد.
لنگکاوی تجربه هایی در ارتباط با طبیعت را برای همه ارائه می دهد از آبشار تا غارهای اسرار آمیز ، گردشگران کشف می کنند که لنگکاوی چیزی بیش از جزیره عشاق است.

این جزیره با تفریحات جذاب و سرگرمی های مورد علاقه جوانان از گردشگران پذیرایی می کند. بیایید و جانداران دریایی مختلف را در دنیای زیر دریای لنگکاوی ببینید. بزرگترین آکواریوم عمومی در کشور ارائه کننده جانورانی از قبیل ماهی برقی ، کوسه ، مارماهی و لاک پشت سبز و انواع ماهی های عجیب و غریب دیگر می باشد.

مرکز صنایع دستی و مغازه های سوغاتی در اطراف جزیره لوازم باتیک و ظروف نقره ای ارائه می دهند. کسانی که مایل به لذت بیشتر هستند می توانند برای ماساژ در میان پرده ای از گیاهان آبدار و جنگل های استوائی به چشمه های متعدد جزیره بروند.

دنیای زیر آب در لنگکاوی
دنیای زیر آب در لنگکاوی

راه های دسترسی به جزیره لنگکاوی

زمینی :

گردشگران از طریق جاده به طرف کوالاکداه یا کوالا پریس که بروند به نقطه سوار شدن به کشتی می رسند. عموما اتوبوس های تهویه دار از کوالالامپور به کوالاکداه و کوالا پریس حرکت می کنند . سفر به کوالا کداه ۶ ساعت و به کوالاپریس ۱ ساعت بیشتر طول می کشد.

هوایی :

خطوط هوائی ایرلاینر پرواز هایی را از فرودگاه بین المللی کوالالامپور (KLIA) به لنگکاوی ارائه می دهد. همچنین گردشگران می توانند از پرواز های ارزان قیمت ایر آسیا با فایرفلای استفاده کنند. ایر آسیا از ترمینال ارزان قیمت  (LCCT) در سپنگ و فایر فلای از فرودگاه ارزان سلطان عبدالعزیز شاه در سوبانگ استفاده می کند.

با قطار :

کرتاپی تاناه مالایو یا کی تی ام که همان راه آهن مالزی می باشد سرویس مقرون به صرفه و راحت و اقتصادی را از کوالالامپور به آلورستار در کداه و آراوو در پدیس ارائه می دهد. از این نقاط برای رسیدن به کشتی به مقصد لنگکاوی باید سوار تاکسی یا اتوبوس به مقصد کوالا پریس شد.
از طریق دریا
سرویس سریع السیر و منظم روزانه به مقصد لنگکاوی از کوالاکداه و کوالاپریس ارائه می دهد. این سفر حدود ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه و هر ۴۵ دقیقه یک بار انجام می شود. سفر دریایی از پننگ به لنگکاوی حدود ۲ ساعت و نیم طول می کشد. جزیره همچنین ایستگاه بین راهی استار کروز یکی از خطوط کروز لوکس دنیا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!
بسته