جهانگردیراهنمای سفر

قوانین عجیب در سنگاپور

سنگاپور یکی از تمیزترین شهرهای جهان است

سنگاپور یکی از تمیز ترین شهرهای دنیا است. البته با این همه مجازاتهایی که دولت سنگاپور برای مردم و گردشگران در نظر گرفته است خیلی دور از ذهن نیست که سنگاپور شهری تمیز و بدون زباله باشد.

سایت “تاگس شاو” با انتشار گزارشی به موضوع پاکیزگی شهر سنگاپور پرداخته است ؛ شهری که از منظر پاکیزگی در کل جهان جایگاهی ویژه دارد.

دولت برای حفظ پاکیزگی شهر جریمه های سنگین پیش بینی کرده است. برای هر خطایی ، ولو خطایی کوچک نیز ، جریمه تعیین شده است. اما تعیین جریمه به تنهایی باعث رعایت نظافت در این شهر نشده است ، بلکه همتی همگانی ناظر بر دفاع از پاکیزگی در این شهر بوده است.

با ما همراه باشید تا با قوانین سنگاپور آشنا شوید:

جریمه های سنگین برای کسانی که در خیابان های سنگاپور آشغال می ریزند
جریمه های سنگین برای کسانی که در خیابان های سنگاپور آشغال می ریزند

جریمه هایی که دولت برای وادار کردن شهروندان به رعایت پاکیزگی تعیین کرده بسیار متفاوت است. به عنوان نمونه ، خوردن غذا در اماکن عمومی و در خیابان ها ممنوع است ؛ ۵۰۰ دلار جریمه برای کسانی که این موضوع را رعایت نکنند. لازم به یادآوری است که سالانه ۱۱ میلیون نفر جهانگرد به سنگاپور سفر می‌کنند. جریمه هایی که دولت تعیین کرده ، خودی و غیرخودی نمی‌شناسد. همه جا تابلو زده‌اند و این جریمه‌ها را به رهگذران گوشزد کرده‌اند.

نریختن آشغال در خیابان ها در سنگاپور
نریختن آشغال در خیابان ها در سنگاپور

برای ریختن آشغال درخیابان ها جریمه های سنگین پیش بینی شده است. کسی که برای نخستین بار مرتکب چنین خطایی شود ، باید ۲۰۰۰ دلار سنگاپور پرداخت کند. جالب تر اینکه اگر فردی ۳ بار به دلیل کثیف کردن خیابان ها ، توسط پلیس سنگاپور جریمه شود برای بار چهارم دولت او را مجبور خواهد کرد یکشنبه با پیشبندی که روی آن عنوان ( من شهر را کثیف کرده ام ) نوشته شده است ، خیابان های شهر را جارو کند.

تف کردن در خیابان ها ، کثیف کردن در و دیوار اماکن عمومی مثلا با نقاشی یا حتی سیگار کشیدن در جاهایی که ممنوع هستند ، می‌توانند مجازات های سنگینی به همراه داشته باشند . جریمه کشیدن سیگار ۲۰۰ دلار است که برای افرادی که این قانون را رعایت نمی کنند در نظر گرفته شده است. توجه کنید که کشیدن سیگار و انداختن ته سیگار در خیابان ها شما را با دو جریمه مختلف رو به رو می کند.

ممنوعیت کشیدن سیگار در خیابان های سنگاپور
ممنوعیت کشیدن سیگار در خیابان های سنگاپور

یکی دیگر از کارهای ناپسندی که از انجام آن جلوگیری می شود آدامس خوردن است. در واقع خرید و فروش آدامس در کشور و آوردن آدامس به طور کلی قدغن است و این به این معناست که شما نمی توانید آن را در اماکن عمومی بجوید البته رعایت نکردن این قانون که از سال ۲۰۱۴ اجرا شد باعث نمی شود به زندان بیفتید اما اگر تجویز پزشک برای جویدن آدامس را نداشته باشید ۵۰۰ دلار ناقابل جریمه خواهید شد.

ممنوع شدن خرید و فروش آدامس در سنگاپور
ممنوع شدن خرید و فروش آدامس در سنگاپور

پا گذاشتن به درون توالت های عمومی همچون عبور از جنگلی از تابلو های ریز و درشت است. همه جا در مورد نحوه استفاده از سرویس های بهداشتی تذکر داده شده است. در صورتی که از سیفون دستشویی های عمومی استفاده نکنید ۱۵۰ دلار جریمه خواهید شد. حتی خشک کردن دست ها از طریق تکان دادن ممنوع شده و بر روی تابلو هشدار داده شده است که این کار می تواند باعث خیس شدن زمین و سُر خوردن دیگران بشود.

قوانین سنگین در سنگاپور
قوانین سنگین در سنگاپور

بردن تنقلات و نوشیدنی در وسایل عمومی ممنوع است ( اگر در کیف یا بسته نباشد ) و تا سقف ۵۰۰ دلار جریمه به همراه خواهد داشت. در سال ۲۰۰۹ زنی گردشگر به خاطر خوردن شکلات در تاکسی ۳۰ دلار جریمه شده بود.

بنابراین اگر قصد سفر به سنگاپور را دارید مواظب باشید که شما هم مانند خیلی از گردشگران مجبور به پرداخت جریمه نشوید.

 

1 thought on “قوانین عجیب در سنگاپور”

  1. چه سختگیرانه…
    برای شهرت پاکیزگی در جهان ،مردم اونجا باید چنین سختی هایی رو تحمل کنند؟
    واقعاً جریمه برای خوردن غذا در مکان های عمومی اش خیلی سختگیرانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!
بسته