ترین های جهانجهانگردی

خطرناک ترین فستیوال های جهان

هیجان ، ترس، لذت در خطرناک ترین فستیوال های جهان

فستیوال یک جشن ملی است که بر اساس آداب و رسوم یک کشور برگزار می شود. موضوع فستیوال معمولا ریشه در گذشته دارد و بر اساس اعتقادات مردم شکل می گیرد. در اینجا ما چند مورد از خطرناک ترین فستیوال های دنیا را به شما معرفی می کنیم که از قضا میلیون ها گردشگر برای دیدنشان به سرتاسر جهان سفر می کنند !!

۱- اولین فستیوال خطرناک در دنیا متعلق به کشور هند است. در این فستیوال که سالانه برگزار میشود مردم نوزادان خود را که تازه به دنیا آمده اند، از بالای بلندی (پشت بام) به پایین پرتاب می کنند! مردم هند اعتقاد دارند نوزادان پس از اینکه به پایین پرتاب می شوند، خوشبختی و سلامتی را درک خواهند کرد! البته جای نگرانی نیست زیرا که، خانواده نوزادان، پتو به دست منتظر هستند تا فرزند خود را بگیرند !!

 

پرتاب نوزادان
فستیوال در هند

۲-دومین فستیوال خطرناک که هر ساله تعداد زیادی از مردم را راهی بیمارستان می کند فستیوال راه رفتن روی آتش یا «Hiwatari matsuri» نام دارد که در توکیو در کشور ژاپن برگزار میشود. در این جشن مردم بر روی آتش و زغال سنگ های داغ راه میروند. آنها اعتقاد دارند با این کار عمرشان افزایش پیدا کرده و نا امنی از آنها دور می شود !

فستیوال راه رفتن بر روی آتش
فستیوال راه رفتن بر روی آتش

۳- مراسم خونین گاو بازی یا «سن فرمین» در اسپانیا سومین فستیوال خطرناک در دنیا است که بیشتر از فستیوال های دیگر شناخته شده است. سن فرمین نام یک مبلغ مسیحی بود که رومیان آن را به جرم تبلیغ دین مسیحیت گردن زدند و بدن آن را به یک گاو بستند تا در شهر کشیده و تکه تکه شود یک زن از شهر پامپولنا با لباس سفید سعی کرد تا به او کمک کند و گاو را متوقف کند. پوشیدن لباس سفید در این فستیوال بر می گردد به همین داستان.
این مراسم از ششم تا ۱۴ جولای در شهر پامپولنا اسپانیا برگزار میشود. این فستیوال همراه با مسابقه و آتش بازی است و در طی روزهای مراسم در ساعتی خاص ۹ گاو و ۹ گوساله خشمگین، در کوچه های باریک و تنگ شهر رها میشوند تا به مردم صدمه بزنند. انتهای این مسیر به استادیوم می رسد.

مراسم گاوبازی در اسپانیا
فستیوال گاو بازی

۴- چهارمین فستیوال خطرناک در دنیا متعلق به کشور انگلستان است . در این مراسم شرکت کنندگان به بالای یک تپه گلی می روند. با شروع مراسم یه تکه پنیر را روی تپه قل میدهند. شرکت کنندگان باید به دنبال پنیر بروند و آن را بگیرند. هرساله تعداد زیادی از افراد با دست و پای شکسته شده راهی بیمارستان می شوند !

فستیوال محلی در انگلیس
فستیوال در انگلستان

۵- آخرین فستیوال خطرناک لیست ما « پریدن شیطان از روی نوزادان» است. در این فستیوال که در روستای روسیا اسپانیا برگزار می شود نوزادان کمتر از یک سال را بر روی تشک می خوابانند و مردان قوی هیکلی که لباس های زرد و قرمز پوشیده اند از روی نوزادان می پرند . مردم این روستا اعتقاد دارند وقتی خود شیطان از روی فرزندانشان می پرد گناه از آن ها دور می شود ! تصور اینکه لغزش پای یکی از شیاطین چه بلایی سر نوزادان خواهد آورد تن هر ببیننده ای را می لرزاند.

مراسم پریدن از روی نوزادان
فستوال پردین از روی نوزادان

1 thought on “خطرناک ترین فستیوال های جهان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!
بسته