راهنمای سفر

چگونه یک همسفر خوب انتخاب کنید؟

همسفر خوب کیست؟

بعد از اینکه تصمیم به سفر گرفتید انتخاب یک همسفر خوب مهمترین کاری است که باید انجام دهید .حتی انتخاب یک همسفر خوب از انتخاب مقصد ، محل اقامت و خدمات سفر هم مهم تر است چرا که یک همسفر خوب می تواند باعث شود تا بدترین دقیقه های سفر برای شما به خاطره ای خوب تبدیل شوند و یا بر عکس انتخاب یک همسفر نامناسب باعث می شود بهترین لحظاتتان به تلخ ترین دقیقه های عمرتان تبدیل شود.
با ما همراه باشید تا نکاتی را درخصوص اینکه چگونه همسفر خوبی انتخاب کنید شرح دهیم:

همسفر خوب
همسفر خوب

گام اول:در ابتدا نوع سفر خود را مشخص کنید: زیارتی، سیاحتی، ماجراجویانه، ورزشی و …
هرکدام از این نوع سفرها همسفران خاص خودش را می طلبد. به عنوان مثال سفر ماجراجویانه را باید با همسفرانی تجربه کرد که قدرت ریسک پذیری بالایی دارند. آنها از پیشنهادهای شما استقبال می کنند و عاشق چیزهای ناشناخته و مرموز هستند. اگر شما بخواهید به یک منطقه دورافتاده که از خدمات رفاهی کمی برخوردار است سفر کنید افراد ماجراجو همراه خوبی برای شما هستند.

گام دوم: شناخت تقریبی شخصیت همسفرانتان است. بعضی ها شخصیت مقرراتی دارند و بعضی ها شوخ طبع هستند. بعضی افراد شخصیت کمال گرایی دارند و به دنبال قدرت و تسلط بر دیگران هستند. این دسته افراد دوست دارند مدیر و رهبر باشند و دستور بدهند. اشخاصی هم هستند که شخصیت صلح جو  و تابعی دارند و به دنبال صلح و آرامش هستند.

البته این گونه افراد هم همسفران خوبی نیستند چون معمولا در تصمیم گیری ها شما را تنها می گذارند و یا از عبارت «فرقی نمی کند» و «هر طور میدانی» استفاده می کنند.
بعضی افراد مثبت نگر هستند و بعضی دیگر شخصیت عیب جو و بهانه گیری دارند که در طول سفر از هر اتفاق کوچک گله و شکایت میکنند.
فکر می کنم شما هم شخصیت شوخ طبع و شاد را ترجیح دهید به کسانی که در طول سفر غر می زنند.

همسفر
سفر

گام سوم: در مورد بودجه ای که برای سفرتان در نظر گرفتین با همسفرانتان صحبت کنید تا آنها بدانند مسافرتی که باهم در پیش رو دارید در چه سطحی خواهد بود و به عنوان مثال آنها در حین سفر مدام غر نزنند که می توانستید به جای خوردن غذا در یک فست فود فروشی ساده به یک رستوران معروف بروید و یا بلعکس. در واقع همسفری انتخاب کنید که از نظرمالی در یک سطح باشید.
امام صادق (ع) فرمودند: «همسفرانی انتخاب کنید که از لحاظ مالی مانند شما باشند تا خوار نشوید».

گام چهارم: یکی از مهم ترین پارامترهایی که شما باید در انتخاب همسفرتان به آن دقت کنید، هماهنگی و تناسب اعتقادتان با همسفرانتان است مخصوصا در سفرهای زیارتی. برای مثال افرادی که خوشگذران هستند و خیلی در قید و بند مذهب و اعتقادات نیستند، نمی توانند گزینه خوبی برای اینگونه سفرها باشند و باعث می شود نه شما بتوانید به زیارتتان برسید و نه آنها به برنامه هایی که دارند برسند.

گام پنجم: همسفری انتخاب کنید که از نظر سن و سال بهم نزدیک باشید. سفر با افراد کهنسال برای یک جوان با انرژی که می خواهد یک روز کامل به پیاده روی و گشت و گذار بپردازد کسل کننده خواهد بود.
اگر کم حوصله هستید سفر با افرادی که بچه کوچک دارند گزینه مناسبی نیست. چون ممکن است در طول شب کودکشان نا آرامی کند و شما را از یک خواب دلچسب محروم نماید.

و در آخر پیشنهاد می کنیم که در سفر انعطاف پذیر باشید تا هم به خودتان و هم به همسفرانتان بیشتر خوش بگذرد. سفر زمانی به شما خوش می گذرد که با همسفرانتان سازگار بوده و به یک تعادل برسید.

«همسفر خوب موهبتی است که لذت سفر را دو چندان می کند»

همسفر
همسفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینها را هم ببینید

بسته
error: Content is protected !!
بسته