ایرانگردی

مهیج ترین تفریحات جزیره کیش

تفریحات کیش: از تفریحات خاکی تا تفریحات آبی

تفریحات جزیره کیش

جزیره کیش تنها مقصدی است در ایران که می تواند تمام گردشگران خود را با هر سن و موقعیتی راضی نگه دارد. این جزیره توریستی پر از تفریحات مهیجی است که فقط در کیش می توانید آنها را پیدا و امتحان کنید.

در این جا چند نمونه از بهترین تفریحات کیش را معرفی می کنیم تا در سفر بعدیتان حتما سراغ آنها بروید و از آنها لذت ببرید :

قلعه وحشت کیش 

قلعه وحشت همانطور که از اسم آن مشخص است مکانی مخوف است که شما در آن وحشت می کنید ! در ابتدای کار یک لیدر شما را همراهی و راهنمایی می کند که بهتر است به حرف آن گوش دهید. در طول مسیرتان در قلعه با موانع ترسناکی رو به رو می شوید که از ترس پا به فرار می گذارید و در آخر کار با یک اره برقی بزرگ دنبال شما می کنند و شما باید سعی کنید راه خروج را پیدا کنید.

تمام گردشگرانی که به کیش سفر می کنند کمتر پیش میاید که سری به قلعه وحشت نزنند. قلعه وحشت یکی از جدید ترین مراکز تفریحی کیش است که توانسته تمام بازدید کننده هایش را راضی نگه دارد. در حال حاظر روزی نزدیک به ۱۰۰ نفر در صف می ایستند و بلیط تهیه می کنند.!

قلعه وحشت کیش
قلعه وحشت کیش

تم پارک آبی اوشن 

تم پارک آبی اوشن بزرگ ترین پارک آبی روباز ایران است و در آن رایدهای پرهیجان و تند ‌و تیز و متنوع، استخرها و جکوزی‌های آرامش بخش برای تجربه یک تفریح فوق العاده منتظر شما هستند! اینجا اولین تم پارک آبی و همچنین اولین پارک آبی روباز در ایران است که بر اساس راز قلعه خورشید طراحی شده است .

داستان تم پارک آبی اوشن بر اساس ماجرای گروهی از دزدان دریایی است که به جزیره ای حمله می کنند. دزدان دریایی به رهبری کاپیتان سایان، برای دست یافتن به قرص خورشید و حکمرانی بر دریا به قلعه خورشید حمله می کنند و آن را تصرف می کنند. سه برادر به نام پولاد، ماهان و باشو که از ساکنان قلعه خورشید هستند تصمیم می گیرند با دزدان دریایی مبارزه کنند و قلعه خورشید را پس بگیرند.

یکی از ویژگی های تم پارک اوشن، در کنار روباز بودن، این است که روزهای مخصوصی را به بانوان اختصاص داده است تا از محیط و جاذبه های پارک استفاده کنند و حمام آفتاب بگیرند، شاخصه ای که برای گردشگران مسلمان منطقه خاورمیانه بسیار مهم است .

تم پارک آبی اوشن کیش
تم پارک آبی اوشن کیش

سافاری کیش

سافاری (Safari) در لغت به معنای سیاحت کردن و سیاحت اکتشافی در آفریقا است و به برنامه تور گردشی اطلاق می گردد که طی آن شرکت کنندگان در تور توسط انواع خودروها و یا چهار پایان و با طی مسیری مشخص از مکان های دیدنی و جذاب بازدید کرده و از آن لذت می برند.

یکی از معروفترین انواع تور سافاری، تور صحرا است که موقعیت و مسیر حرکت آن نقاط بیابانی و صحرائی است. انواع وسیله نقلیه مورد استفاده در این تورها شامل خودروهای دو دیفرانسیل و چهار محور نظیر لندرور ، تویوتا لندکروز و… حتی شتر می باشد. شرایط اقلیمی مورد نیاز یک تور صحرا نوردی، طبیعت گرم و خشک بیابانی و نیمه بیابانی است.

سافاری در کیش
سافاری کیش

تفریحات آبی

جزیره کیش از بهترین و جدید ترین تفریحات آبی و دریای برخوردار است. چند نمونه از تفریحات آبی جزیره که باید حتما یک بار در طول عمرتان آنها را امتحان کنید به شما معرفی می کنیم :

شاتل

یکی از بهترین و مهیج ترین تفریحات آبی در جزیره کیش است . در «شاتل» شما سوار بر یک تیوبی که به یک قایق تندرو متصل است می شوید و با سرعت روی سطح دریا کشیده می شوید و هیجان وصف ناپذیری را تجربه می کنید.

شاتل سواری در کیش
شاتل در کیش

بنانا

این تفریح آبی هم شبیه شاتل است با این تفاوت که شما سوار بر یک بنانا (موز ) می شوید .حفظ تعادل بر روی بنانا سخت است و شما قطعا داخل دریا پرتاب خواهید شد.

بنانا

جت اسکی

این تفریح آبی یکی از لذت بخش ترین تفریحات آبی در جزیره کیش است. در جت اسکی این شما هستید که باید آن را بر سطح دریا برانید و تعادل خود را حفظ کنید. اما نگران نباشید کار سختی نیست و بعد از چند دقیقه راندن، می توانید آنرا کنترل نمایید.

جت اسکی در کیش
جت اسکی در کیش

فلای بورد

یکی از جدیدترین تفریحات آبی کیش فلای بورد است. فلای بورد وسیله‌ای است که آنرا به جت اسکی وصل می‌کنند و آب با فشار زیاد شخص را بالا می‌برد و اگر بخواهد می‌تواند از آن بالا در آب شیرجه بزند یا حرکات نمایشی انجام دهد. آن بالا آدم حس پرنده‌ای را دارد که روی آب پرواز می‌کند. فلای بورد نیاز به عکس العمل سریع دارد چون حفظ تعادل در آن سخت است و احساسی شبیه به فرار از جاذبه زمین به آدم دست می‌دهد.

فلای برد در کیش
فلای بورد در کیش

پاراسل

چتربازی بر فراز آب‌های نیلگون خلیج فارس یا همان پاراسل یکی از تفریحات هیجان‌انگیز دیگر جزیره است. سوار بر چتر پاراسل که قابلیت بالارفتن تا ارتفاع ۱۵۰ تا ۳۰۰ متر را دارد می‌شوید و جزیره را از آن بالا می‌بینید. چتر به وسیله قایقی تندرو بر روی آب کشیده می‌شود و بالا و بالاتر می‌رود.

پاراسل در کیش
پاراسل در کیش

غواصی

تجربه ای فوق العاده که هیجانی وصف ناپذیر برای علاقه مندانش به ارمغان می آورد. اگر چه غواصی یک تفریح گران قیمت است ولی ارزش یک بار امتحان کردن را دارد.

غواصی در کیش
غواصی در کیش

1 thought on “مهیج ترین تفریحات جزیره کیش”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینها را هم ببینید

بسته
error: Content is protected !!
بسته