ترین های جهانجهانگردی

۱۰ غذای چندش آور جهان

کله پاچه در لیست چندش آورترین غذاهای جهان قرار گرفت

غذاهای چندش آور جهان

اولین غذای چندش آور دنیا نوشیدن خون مار کبری است. حتما برایتان جالب است که بدانید چرا مار کبری ؟ نظامیان آمریکایی و تایلندی در طی گذراندن دوره نظامی باید گوشت خام و خون مار کبری را میل کنند!! آنها اعتقاد دارند با این کار شجاع تر می شوند و برای زندگی در شرایط سخت آماده میشوند.

نوشیدن خون مار کبری
نوشیدن خون مار کبری

دومین غذای چندش اور جهان سوپ خفاش است!!! همه ما علاقه زیادی به خوردن پیش غذاهای خوشمزه مثل یه کاسه سوپ گرم داریم اما چینی های عزیز گویا به خوردن سوپ خفاش علاقه زیادی دارند. شما حاظرید این سوپ را امتحان کنید؟

سوپ خفاش
سوپ خفاش

رکورد سومین غذای چندش آور جهان میرسد به ترشی بچه موش در چین که ترجیح میدهیم توضیحی در موردش ندهیم .عکس گویای همه چیز هست!

ترشی بچه موش
ترشی بچه موش

و اما رکورد چهارمین غذای چندش آور جهان غذای مورد علاقه ما ایرانی هاست یعنی کله پاچه . غذایی که اکثر مردم ایران طرفدار آن هستد .البته در مکزیک هم کله گوسفند میخورند اما تمایلی به خوردن پاچه ندارند. کله پاچه در خاورمیانه و قفقاز جنوبی متداول است. بسیار پرچرب و پر انرژی است و بهتر است با آبلیمو میل شود. با این حال افرادی که تحرک کمی دارند و اهل ورزش نیستند، جداً نباید کله پاچه مصرف کنند زیرا کلسترول بالا ی این غذا باعث گرفتگی عروق و عوارض بعدی می شود.

کله پاچه
کله پاچه

پنجمین غذای چندش آور هم طبق معمول متعلق به کشور چین است ولی از گونه سالاد. (سالاد عنکبوت) ! عنکبوت را سرخ میکنند و همراه سس مخصوص میل میکنند.

سالاد عنکبوت
سالاد عنکبوت

ششمین غذای چندش آور ،معجون مار و عقرب در ویتنام است. که گویا خیلی هم مقوی است !!

هفتمین غذایی که در لیست چندش آورترین غذاهای دنیا قرار میگیرد جنین تخم اردک است که یک غذای فیلیپینی است و بالوت نام دارد .جنین هایی که ۳ هفته دارند و حاوی ماده آمنیوتیک هستند برای خورده شدن آماده هستند.

جنین تخم اردک
جنین تخم اردک

هشتمین غذای چندش آور جهان سوپ لانه پرندگان است .این سوپ در تایلند، چین ومالزی طرفداران زیادی دارد. و حتی جمع کردن لانه پرندگان در این کشورها یک نوع شغل به حساب می آید اما نه هر پرنده ای.
پرنده ای به نام swiflet که چینی ها اعتقاد دارند بزاق این پرنده مقوی است و خوردن لانه آن برای پوست و ریه انسان مفید است . هر کاسه از این سوپ بین ۳۰ تا ۱۰۰ دلار ارزش دارد.

سوپ لانه پرندگان
سوپ لانه پرندگان

چشم ماهی تن نهمین غذای چندش آور لیست ما است که درکشور اندونزی طرفداران زیادی دارد.

چشم ماهی تن
چشم ماهی تن

و در آخر دهمین غذای چندش آوری که وجود دارد خوراک تابستانه سوسک است . شما اگر به کشور چین وتایلند سفر کنید در کنار خیابان دستفروش هایی را میبینید که تنقلاتی را میفروشند و این تنقلات خوشمزه! انواع مختلف سوسک هستند که به صورت زنده نگه داری می شوند و با انتخاب طرفدارانشان آنها داخل روغن داغ سرخ میشوندو برای خورده شدن آماده می شوند.

خوراک سوسک
سوسک
غذاهای چندش آور جهان اولین غذای چندش آور دنیا نوشیدن خون مار کبری است. حتما برایتان جالب است که بدانید چرا مار کبری ؟ نظامیان آمریکایی و تایلندی در طی گذراندن دوره نظامی باید گوشت خام و خون مار کبری را میل کنند!! آنها اعتقاد دارند با این کار شجاع تر می شوند و برای زندگی در شرایط سخت آماده میشوند. دومین غذای چندش اور جهان سوپ خفاش است!!! همه ما علاقه زیادی به خوردن پیش غذاهای خوشمزه مثل یه کاسه سوپ گرم داریم اما چینی های عزیز گویا به خوردن سوپ خفاش علاقه زیادی دارند. شما حاظرید این سوپ…

User Rating: 4.21 ( 36 votes)

27 thoughts on “۱۰ غذای چندش آور جهان”

  1. موافقم از نظر همه مردم دنیام حساب کنی آخه کی سوسکو میخوره اصلا نمیشه تصورشم کرد اما کله پاچه عشقه😋

 1. الان دیگه کله پاچه جزو غذاهای لاکچری محسوب میشه ….
  ولی خب انگار خارجی ها خیلی از ظاهر این غذا خوششون نمیاد :D:D

 2. اگه کله پاچه شده جزو غذاهای چندش آور چون فقط ۲ میلیارد از جمعیت جهان که تو چین و ژاپن هستند سر لج بازی به کله پاچه رای دادن اینجوری آمارش رفته بالا بعدشم غلط کردن اون عکس کله پاچه ای که گذاشتن کی ایرانی ها اینجوری کله خوردن . طبخ داده شده تمیز شده میخوریم ولی اون لامذهب ها زنده زنده در حال دست و پا زدن سوسک و مامرمولک و … میخورن

 3. اطلاعات عمومی خوبی بود😎
  کار خوبی کردین که کله پاچه رو ۴ ام گذاشتین 😂
  . . . . . . .
  . . . . . . . . .
  . . . . . . . . .
  اخه واقعا بد مزه است😂😂😂😂😂

 4. ای خدا چینی های چندش عوقققق حالم بهم میخوره
  همشون جز کله پاچه حال بهم زنن
  درضمن کجای کله پاچه چندش اوره ؟؟؟؟

 5. عووووق.حالمون بهم خوورد .چقد اینا کثییییفن.کله پاچه رو هم من قبول دارم واقعا چندش اوره .ینی که چی کله گوسفند و ببری بپزی بخوری …

  1. کجای کله پاچه چندش آوره واقعا من نمیدونم
   خیلیم خوشمزست وقتی اینطوری آب استخوان هارو میکشی … آخخخخ دهنم آب افتاد دلم به تاب تاب افتاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینها را هم ببینید

بسته
error: Content is protected !!
بسته