ایرانگردی

نوپک تنها پارک کروکودیل در ایران

اولین پارک کروکودیل در خاورمیانه

نوپک تنها پارک کروکودیل در ایران و اولین پارک کروکودیل خاورمیانه است. این پارک حاصل تلاش زن و شوهری به نام های مژگان روستایی و بهروز سالاروند است که به جزیره قشم مهاجرت کرده و پایه گذار مزرعه و پارک کروکودیل بوده اند. تکثیر کروکودیل ها در مزرعه نوپک در جزیره هنگام صورت می گیرد و پرورش آنها و پذیرش گردشگران در پارک کروکودیل نوپک در جزیره قشم انجام می شود.

بنیان گذاران پارک کروکودیل جزیره قشم
بنیان گذاران پارک کروکودیل جزیره قشم

کروکودیل موجود شگفت انگیز و باقی مانده از عصر دایناسورهاست. سنگواره کشف شده نشان می دهد این موجودات بیش از ۶۵ میلیون سال است که روی کره زمین زندگی می کنند. ویژگی های منحصر به فرد آنها نظیر پوست بادوام و زیبای آنها و خواص پزشکی آنها سالهاست که مورد توجه بشر است.

زمانیکه اولین دوره پرورشی کروکودیل ها به پایان رسید. در سال ۱۳۹۲ مدیران این مزرعه تصمیم گرفتند که از پوست و محصولات کروکودیل بهره برداری نکنند و از جنبه گردشگری آن برای عموم مردم استفاده کنند ،اکنون در این مرکز تکثیر و پرورش کروکودیل ها و تحقیقات بر روی زندگی آنها انجام می شود. در این مجموعه بیش از ۱۰۰ سر کروکدیل از نوزاد تا بزرگترین کروکدیل ایران زندگی میکند.

در این مجموعه می توانید روی  پل چوبی که از میان کروکودیل ها عبور می کند راه بروید و اوج هیجان و ترس را تجربه کنید. اما نگران نباشید همه مسائل ایمنی رعایت شده است و شما طعمه کروکودیل ها نخواهید شد.

پارک کروکودیل جزیره قشم
پارک کروکودیل جزیره قشم

گونه های جانوری دیگری نیز در این پارک موجودند که عبارتند از میمون ، خارپشت ، کرکس بومی ، مار بو آ ، خرگوش و بز تالی .

آدرس: جزیره قشم ، اتوبان درگهان ، پارک کروکودیل نوپک

بازدید همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!
بسته