سامانه گردشگری و رزرو هتل های کشور

پارک کوهسنگی مشهد ، خراسان رضوی , مشهد

  • پارک کوهسنگی مشهد

پارک کوهسنگی مشهد

پارک کوهسنگی مشهد یکی از مشهورترین مکان های گردشگری شهر مشهد و یکی از زیباترین پارک های ساخته شده در ایران است.

دلیل نام گذاری پارک کوهسنگی وجود دو کوه سنگی مشرف به شهر است. در سال ۱۳۴۰شمسی با طرح توسعه شهر مشهد، کوهسنگی از طریق خیابانی وسیع و عریض، موسوم به خیابان کوهسنگی، به بدنه اصلی شهر مشهد متصل شد و پارک کوه سنگی به مجموعه ای تفریحی گردشگری تبدیل شد.

پارک کوهسنگی مشهد دومین پارک بزرگ این شهر بعد از پارک ملت است. این پارک هوای معتدل و لطیف تابستانی دارد و منطقه ای ییلاقی محسوب می شود. این منطقه ی ییلاقی سهل الصعود بوده است همچنین امروزه با احداث پله ها و راهرو ها، راحت تر میتوان به آن صعود کرد.

این پارک پس از حرم امام رضا و آرامگاه فردوسی سومین رتبه را از نظر تعداد گردشگر دارد و چشم اندازهای طبیعی، هوایی مطبوع، رستوران های متعدد، استخر، مراکز خرید، مراکز ورزشی، تفریحی و شهربازی، کوهسنگی را مجموعه ای تفریحی با خیل کثیری از مسافران نموده است.

این مجموعه تلفیقی از آب، سنگ و سرسبزی و نور است. از نکات قابل توجه این مکان طبیعی می توان به دریاچه، آبنما و گلزار شهدای گمنام در مجموعه اشاره کرد.

نکته قابل ذکر دیگر اینکه شاه عباس صفوی در سن ۱۶سالگی در این مکان تاج‌گذاری کرد. موزه بزرگ خراسان رضویه با الهام از معماری کاخ نادر و بنای هارونیه، در پارک کوهسنگی طراحی شده است و در آن اشیای قدیمی این بخش از کشور به نمایش گذاشته شده است.

این پارک در مجاورت بافت شهری و بخشی از جاده کمربندی که جاده آسیایی نام دارد، قرار گرفته است. کوهسنگی در حاشیه کوه هایی مرتفع ایجاد شده و از قدیمی ترین پارک های مشهد است.


آدرس : جنوب غربی شهر مشهد، انتهای خیابان کوهسنگی
موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری بیاسفر. 1394 - 1400