سامانه گردشگری و رزرو هتل های کشور

سرزمین موج های آبی مشهد ، خراسان رضوی , مشهد

  • سرزمین موج های آبی مشهد

سرزمین موج های آبی مشهد

شهر مشهد علاوه بر جنبه های زیارتی، مکان های تفریحی هیجان انگیزی نیز دارد. اگر ساکن این شهر باشید یا قصد سفر به مشهد را داشته باشید، یکی از بهترین این تفریح ها برای شما می تواند یک روز هیجان انگیز در سرزمین موج های آبی مشهد باشد.

مجموعه فرهنگی ورزشی پارک آبی با عنوان سرزمین موج های آبی، با مساحت حدود 8500 متر مربع و با زیربنای ۲۳ هزار متر در شهرک غرب مشهد (قاسم آباد) ساخته شد.

فاصله ی تقریبی این مجموعه تا حرم مطهر امام رضا پانزده کیلومتر و در حدود چهل دقیقه است.

این مجموعه اولین پارک آبی سرپوشیده ایران و مشهد و یکی از بزرگترین پارک های آبی خاورمیانه می باشد.

سرزمین موج های آبی تا قبل از تبدیل مجموعه آبی المپیک ۲۰۰۸ پکن به پارک آبی در سال ۲۰۱۰، بزرگترین پارک آبی قاره آسیا شناخته شده بود. هم اکنون نیز ازنظر امکانات در رده کامل ترین پارک های آبی دنیا به شمار می آید.

محبوبیت این مجموعه به دلیل تنوع بالای سرسره ها و امکانات آن است.

اگر دلتان سرسره های آهسته بخواهد یا عاشق سرعت باشید و ارتفاع زیاد بخواهید تا جایی که از ارتفاع سیصد متری سر بخورید، لذت شنا و آبتنی بخواهید یا رودخانه خروشان دوست داشته باشید، جکوزی سرد و گرم یا حمام ترکی، سرزمین موج های آبی می‌تواند جوابگوی نیازهایتان باشد.

تجربه تیوب سواری روی موج ها، سقوط آزاد، سرسره تورنادو که می‌توان به صورت گروهی بر آن سوار شد، آدرنالین خون هر آدمی را بالا می‌برد.

سرسره «تاپسی توروی» این مجموعه، برنده بهترین سرسره آبی سال ۲۰۱۰ از طرف انجمن پارک‌های آبی جهان است. همچنین مجموعه سرزمین موج‌های آبی موفق به دریافت نشان استاندارد ایران شده است.

سرسره ها و امکانات پارک آبی سرزمین موج های آبی مشهد:

سرسره‌های آهسته، سرسره‌ پیچشی، سرسره‌ موج، سرسره‌ تاپسی توروی، سرسره‌ تویستر، چاله فضایی، رودخانه آرام و خروشان، منطقه بازی کودکان، استخر برکه، سونای خشک و بخار، جکوزی سرد و گرم، منطقه بازی کودکان، رستوران و کافی‌شاپ، فروشگاه لوازم ورزشی و ماساژ و حمام ترکی

نحوه دسترسی به پارک آبی سرزمین موج های آبی مشهد:

برای دسترسی به مجموعه سرزمین موج‌های آبی می‌توانید با مترو مشهد به ایستگاه پارک ملت ابتدای بلوار امامت مراجعه کرده و از آنجا به راحتی با سرویس‌های قاسم آباد به مجموعه برسید.

این مجموعه مختص بانوان و آقایان است. در ابتدای احداث سرزمین موج های آبی روزهای زوج سانس بانوان و روزهای فرد سانس آقایان بود اما فاز دوم مجموعه سرزمین موج های آبی مشهد ویژه بانوان افتتاح شد و آقایان و بانوان هر روزه می توانند از این پارک آبی جذاب و پرهیجان استفاده نمایند.


آدرس : بزرگراه امام علی - بلوار اندیشه - نبش اندیشه 83
موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری بیاسفر. 1394 - 1400