سامانه گردشگری و رزرو هتل های کشور

پارک ملت مشهد ، خراسان رضوی , مشهد

  • پارک ملت مشهد

پارک و شهربازی ملت مشهد

پارک و شهربازی ملت مشهد، یکی از مهم‌ترین مراکز تفریحی شهر مشهد است و بسیاری از زائرین در بازدید خود از مشهد، از این شهربازی و پارک زیبا هم بازدید می‌کنند.

این پارک در غرب مشهد، در حاشیه بزرگراه وکیل‌آباد، ضلع شمال غربی تقاطع آزادی قرار دارد.

پارک ملت مشهد یکی از قدیمی‌ترین بوستان‌های شهر مشهد است که در سال ۱۳۴۳ در دوره سلطنت محمدرضا پهلوی در محوطه خارج شهر تأسیس شد و بعدها به دلیل توسعه شهری، در داخل شهر جای گرفت.

پروژه ساخت پارک ملت مشهد، با ایده دو مهندس انگلیسی شروع شد ولی چندی بعد مهندسان ایرانی پروژه را در دست گرفتند و آن را به اتمام رساندند.

مساحت این پارک ۷۲۰ هزار مترمربع است و بیش از ۳۵ هزار درخت قدیمی در آن کاشته شده است.

پارک ملت مشهد شامل یک شهربازی، دریاچه، استخر روباز، پارک بانوان، زمین چمن فوتبال، والیبال، بسکتبال، تنیس، پیست اسکی و... است. دورتادور پارک، زمین مخصوص دویدن و ورزش قرار دارد.

در غرب بوستان، زمین‌های ورزشی بوستان قرارگرفته است.

در شرق بوستان، دریاچه قرار دارد و در پشت دریاچه مجتمع جانبازان قرار دارد که مرکز خدمات‌رسانی به جانبازان قطع نخاعی است.

استخر پارک بزرگ ترین استخر روباز مشهد به مساحت ۱۲۵۰ مترمربع (طول ۵۰ متر و عرض ۲۵ متر) و با ظرفیت ۴۰۰ نفر است.

باغ رز قسمتی سرپوشیده از بوستان و ویژه بانوان بوده که دارای امکانات و تجهیزات ورزشی است.

شهربازی پارک ملت، از قسمت مرکزی تا قسمت‌های شرقی را شامل می‌شود. این شهربازی در سال ۱۳۵۱ احداث شد و اولین شهربازی مشهد به حساب می آید.

وسایل بازی بسیار مدرنی در این شهربازی قرار دارد ولی چرخ و فلک این شهربازی با دیگر چرخ و فلک ها تفاوت دارد.

چرخ و فلک پارک ملت با ارتفاع ۸۰ متر بزرگ‌ترین چرخ و فلک خاورمیانه و هجدهمین چرخ و فلکمرتفع در دنیا است. این چرخ و فلک ۲۵۰ تنی در سال ۱۳۸۴ به بهره‌برداری رسید و قادر است در هر دور خود ۴۵۰ نفر را بالا ببرد.

وسایل بازی شهربازی ملت شامل سه دسته وسایل هیجانی، خانوادگی و کودکان است. وسایل هیجانی عبارت‌اند از پرواز در آسمان، اسکیت بورد، آکروجت فضایی، ترن هوایی، تاپ اسپین، تاب گردان، سورتمه، سالتو، حریم وحشت، کشتی دوقلو، فایربال، صندلی فضایی و گردباد است.

وسایل بازی خانوادگی و کوکان عبارت‌اند از کشتی دوقلو، قطار خانواده، چرخ‌وفلک، ماشین برقی، کشتی صبا، جامپینگ، تاب کودک، آفتاب و مهتاب، قطار کودک، شاتل بس، دنیای حیوانات، موتور کراس و هلی‌کوپتر است.


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری بیاسفر. 1394 - 1400