سامانه گردشگری و رزرو هتل های کشور

پارک علمی پروفسور بازیما ، خراسان رضوی , مشهد

  • پارک علمی پروفسور بازیما

پارک علمی پروفسور بازیما

پارک علمی پروفسور بازیما اولین پارک علمی در ایران و سومین در دنیا پس از کورپوس هلند و سنگاپور است. این پارک در مساحتی حدود 2400 متر در طبقه چهارم مجتمع وصال در منطقه گردشگری سپاد مشهد واقع شده است.

این پارک پر از تجربه های متفاوت است. با زمین شناسی و چگونگی پیدایش زمین تفریح علمیتان شروع می شود. سپس با پیدایش موجودات تک سلولی تا موجوداتی با ساختار پیچیده آشنا می شوید.

پس از بررسی روند تکامل و در انتهای سالن وارد دهن یک انسان می شوید و مانند یک آندوسکوپ تک تک اعضای دخل بدن انسان را بررسی می کنید.

سفر به داخل بدن انسان شاید جذاب ترین بخش این پارک باشد اما اگر به دایناسورها علاقه مندید در میدان مرکزی پارک یک اسکلت دایناسور ساخته شده است که بازدید از آن می تواند برای هر رنج سنی هیجان انگیز باشد.

در قسمت دیدنی های طبیعی پارک می توانید سوار بر یک زیردریایی شوید و از آبزیان و گیاهان دریایی دیدن کنید.

همچنین در پارک سفر به فضا هم امکان پذیر است. با دستگاه شبیه ساز شتاب می توانید لحظاتی شیرین  و حتی گاهی دشوار را در فضا تجربه کنید.

وجود یک سینمای چند بعدی در پارک تفریح را به حد اعلای خود رسانده است.

بخش تحسین برانگیز پارک علمی پروفسوز بازیما اتاق مخصوص دختران است که دختران می توانند با بازی و سرگرمی با تغییرات بلوغ خود آشنا شوند و بدون شرم و اضطراب با آن رو به رو شوند.

ساعات کار: هر روز هفته از ساعت 10 الی 22


آدرس : مشهد، انتهای بلوار خیام شمالی، مجتمع تجاری وصال، طبقه 4+
موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری بیاسفر. 1394 - 1400