سامانه گردشگری و رزرو هتل های کشور

تفریحگاه ساحلی دز (علی کله) ، خوزستان , دزفول

  • تفریحگاه ساحلی دز (علی کله)

در پايين دست سد تنظيمي دز و شمال شهر دزفول تفریحگاه ساحلي زیبا و دیدنی دز (علي كله) واقع شده كه از مهمترين مراکز تفریحی شهرستان دزفول و خوزستان در فصول بهار و زمستان به شمار مي رود. برای آسایش و راحتی گردشگران در این مجموعه شهرداري دزفول در كنار ساحل زيباي دز صفه هايي سر پوشيده ساخته است.

آب زلال و فضای فرحبخش علی کله به خصوص در فصول گرم سال فرصتی مغتنم برای شنا و استفاده از فضای آرامش بخش ساحل دز را فراهم آورده است . همچنين پارك و فضاي سبز كنار ساحل به همراه وسايل بازي و تفريحي ، منظره ي زيباي سد تنظيمي و ... باعث شده كه در ساير فصول نيز محلي براي تفريح مردم باشد. به خاطر مسير مناسب ساحل ، بسياري از مردم دزفول در صبح به ورزش عمومي در اين محل مي پردازند.

در فصول بهار تابستان ، بخصوص ایام  نوروز گردشگران بسياري از شهرهاي مختلف خوزستان به علي كله مي آيند تا از فضاي خنك و زيباي آن استفاده نمايند و بسياري شب را نيز در چادرهاي مسافرتي در كنار ساحل به صبح مي رسانند.

همین استقبال موجب شد شهرداری دزفول عملیات احداث  کمپ هایی برای اسکان، رستوران ویژه چغازنبیل و نیز ایجاد استخری برای استفاده بانوان از این مجموعه را آغاز کند که پیشرفت فیزیکی خوبی تاکنون داشته اند.
منابع :
کتابچه دزفول شهری از سپیده دم تاریخ (گردشگری دزفول)
شهرداری دزفول
عکس : محمد آذرکیش

تفریحگاه ساحلی دز (علی کله) دزفول

تفریحگاه ساحلی دز (علی کله) دزفول


موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری بیاسفر. 1394 - 1400