سامانه گردشگری و رزرو هتل های کشور

جزیره هرمز جزیره رنگ ها ، هرمزگان , قشم

  • جزیره هرمز جزیره رنگ ها

جزیره  هرمز در 8 کیلومتری بندر عباس قرار دارد این جزیره بیضی شکل 5/5 کیلومتر مربع وسعت دارد و از توابع شهرستان قشم می باشد. 


جزیره زیبای هرمز تلفیقی از زیبایی هاست .دریای نیلگون خلیج فارس چون الماسی بر جزیره می درخشد و ساحل قرمز رنگ جزیره شما را به پیاده روی در آن ترغیب می کند .ساحل رنگی ،نام دیگر این جزیره است.

 دختران و زنان جزیره که برقع بر چهره زدند و لباس بندری پوشیده اند و آهوانی که همدم مردم محلی هستند و ساکنین جزیره هرمز با آنها مهربانند.به راستی که جزیره هرمز جزیره رنگ هاست.


در جزیره هرمز مجموعه اقامتی وجود ندارد و اکثر کسانی که قصد اقامت در این جزیره را دارند یا در کنار ساحل چادر می زنند و یا مهمان خانه های گرم مردم محلی می شوند و از زندگی ساده این مردم لذت می برند.

البته برای گشت زدن و دیدن کل جزیره یک گشت نیم روزی کافی است ولی زیبایی های این جزیره کوچک آنقدر چشم گیر است که دل کندن از آن سخت می شود.
شما با سه ساعت پیاده روی در ساحل جزیره می توانید کل جزیره را ببینید و در سکوت ساحل رنگی غرق لذت شوید.


البته می توانید سوار بر دوچرخه هایی که برای گشت زدن مسافران از قبل آماده شده اند بشوید و به یاد دوران کودکی رکاب بزنید.

در جزیره هرمز رستوران و مجموعه پذیرایی وجود ندارد تنها یک مغازه فست فود فروشی است پس بنابراین اگر می خواهید غیر از غذاهای فست فود، غذایی میل کنید همراه خود بیاورید تا دچار مشکل نشوید.
 
این جزیره کوچک هم از آثار تاریخی و طبیعی مستثنی نیست و تاریخ تکه ای یادگاری برای آن به جا گذاشته است.

قلعه پرتغالی ها :مقر اصلی استعمارگران پرتغالی بوده که به مدت 110 سال بر تجارت دریایی ایران سیطره داشتند. در زمان شاه عباس به رهبری امام قلی خان و به کمک نیروهای انگلیسی توانستند پرتغالی ها را از ایران بیرون کنند. این قلعه یادگار آن زمان است.
 


کوه گلک:کوه گلک در جنوب جزیره هرمز است و 200 متر ارتفاع دارد. مردم محلی به آن «دلک » می کویند.
 گلک تنها کوه خوراکی در جهان است . خاک قرمز رنگ  این کوه خوراکی است. و مردم محلی از خاک گلک در نان،سس ،مربا،ترشی و ادویه ...استفاده می کنند.در واقع استخراج و صدور خاک گلک منبع اصلی درآمد ساکنینش است. از خاک این کوه در صنایع سرامیک سازی و رنگ سازی استفاده می کنند.


اگر از قشم میخواهید به جزیره هرمز بروید باید به اسکله ذاکری رفته و سوار قایق های تند رو شوید و یا سوار قایق موتوری بشوید البته به شرطی که دریا طوفانی نباشد.
از بندر عباس مسافت بیشتری را باید طی کنید و بیش از 30 دقیقه سوار امواج دریا هستید تا به جزیره هرمز برسید.


آدرس : 8کیلومتری جزیره قشم
موقعیت بر روی نقشه :

سامانه گردشگری بیاسفر. 1394 - 1400